نمایش اخبار

انجام ارزیابی جایزه تعالی سازمانی سال 97 در شرکت مپنابویلر

شنبه 15 دي 1397
print

به دنبال حضور شرکت مهندسی و ساخت بویلر و تجهیزات مپنا در فرایند ارزیابی جایزه تعالی سازمانی سال 97، ارزیابی این جایزه در نیمه دوم آذر ماه 97 برگزار شد.

پس از کسب تندیس بلورین جایزه ملی تعالی سازمانی در سال 94 و خود ارزیابی‌های بیرونی به روش شبیه‌سازی جایزه در سال‌های 95 و 96 توسط منتخبی از برترین ارزیابان کشور، در راستای نقشه راه تعالی سازمانی شرکت مپنا بویلر، در ابتدای سال 97 حضور در شانزدهمین دوره جایزه تعالی سازمانی مورد تایید مدیران ارشد و مدیریت عامل شرکت قرار گرفت. به همین منظور طبق روال سال‌های قبل تدوین اظهارنامه تعالی بدون استفاده از مشاور بیرونی و با تکیه بر توانمندی و تخصص نفرات داخلی شرکت و مشارکت واحدهای مرتبط در قالب 10 تیم تعالی انجام شد و در نهایت اظهارنامه تعالی در تاریخ مقرر برای حضور در سطح تندیس به دبیرخانه جایزه تحویل گردید.

در بازنگری و بروز رسانی اظهارنامه، نتایج پروژه‌ها و برنامه‌های بهبود سال‌های اخیر بر اساس جاری‌سازی استراتژی‌ها و خود ارزیابی دو سال گذشته  و دستاوردهای حاصله بطور خاص مورد توجه قرار گرفت که از جمله بهبودهای مذکور می‌توان به تدوین و جاری‌سازی استراتژی‌های وظیفه‌ای، مدیریت دانش، مدیریت تکنولوژی، ارزیابی عملکرد واحدها، ارزیابی 360 درجه مدیران، انتشار گزارش مسئولیت‌های اجتماعی GRI، تدوین شناسامه کلیه مشاغل، طراحی و جاری‌سازی نظام جامع ارتباطات، داشبوردهای مدیریتی و فرآیندی و ... اشاره نمود.

همچنین جهت تعمیق مفاهیم تعالی سازمانی نسبت به برگزاری دوره‌های آموزشی مفاهیم تعالی سازمانی و جاری‌سازی استراتژی‌ها در تمام سطوح سازمانی، برگزاری مسابقات تعالی، ارسال اطلاعیه‌های مرتبط با تعالی در کانال‌های ارتباطی نظیر تلگرام، ویدیو وال، پیامک و ... اقدام گردید.

علاوه بر این اجرای پیش ارزیابی به روش شبیه‌سازی جایزه با بهره‌گیری از ارزیابان داخل شرکت و با هدف افزایش آمادگی پرسنل و هماهنگی هر چه بیشتر میان اعضای تیم‌های تعالی به اجرا درآمد.

نهایتا بر اساس هماهنگی‌های بعمل آمده با تیم ارزیابی جایزه، انجام ارزیابی در روزهای 19 الی 22 آذرماه و با مشارکت 6 نفر از ارزیابان مرکز تعالی سازمانی انجام شد و ماحصل رویکردهای اجرا شده، نتایج و دستارودهای حاصله، توسط تیم‌های تعالی حوزه‌های مختلف، برای ارزیابان بیرونی ارایه شد.

امید است حضور در فرآیند ارزیابی، دستاوردهای مطلوبی برای ادامه‌ی مسیر تعالی شرکت به سطوح بالاتر سرآمدی در کشور را برای شرکت و ذینفعان مربوطه به همراه داشته باشد.


  نظرات

آخرین اخبار