معرفی

شرکت مهندسی و ساخت بویلر و تجهیزات مپنا، شرکتی است توانمند که در زمینه طراحی، تامین، ساخت، نصب و راه-اندازی انواع بویلرهای بازیافت حراتی، واترتیوب (پکیج/صنعتی/نیروگاهی) و تجهیزات جانبی مرتبط در بخش های نیرو، نفت و گاز، پتروشیمی و سایر صنایع در بازارهای داخلی و خارجی فعالیت می کند. این شرکت با اتکا به نیروی انسانی کارآمد، جذب و ارتقا دانش فنی، بهره گیری حداکثری از ظرفیت تولید شرکت و همکاری با تامین کنندگان معتبر داخلی و خارجی، ضمن حفظ حقوق سهامداران و کسب رضایت مشتریان، در راستای توسعه پایدار جامعه و تحقق چشم انداز بیست ساله کشور گام برمی دارد.

در راستای سیاست های کشور و اهداف برنامه های توسعه در زمینه افزایش راندمان نیروگاه های حرارتی در سال 1382 قرارداد انتقال دانش فنی با شرکت DOOSAN منعقد شد و با اتکا به آن تاکنون حدود 154 دستگاه بویلر بازیافت برای نصب در پایین دست توربین های گازی و 38 دستگاه بویلر واترتیوب صنعتی، تحویل و مورد بهره برداری یا در دست اجرا قرار گرفته است.


اهمیت و جایگاه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی موجب شد تا پروژه های متعددی در زمینه تامین بخار و یوتیلیتی برای این صنایع توسط مپنابویلر به صورت EP و EPC اجرا شود.

ساخت تجهیزات بویلر تا اوایل سال 1389 عمدتاً از طریق برون سپاری و استفاده از توان و ظرفیت پیمانکاران داخلی و در چارچوب سیستم منسجم مدیریت و نظارت بر تامین کنندگان مپنابویلر صورت می پذیرفت. بر اساس رویکرد جدید شرکت از اوایل سال 1389، با الحاق کارخانه ای در نزدیکی شهر تهران، امکان ساخت بخش های حساس بویلر و سایر محصولات توسط این شرکت فراهم شد تا به افق های جدیدی در زمینه پاسخگویی به نیاز مشتریان و کسب رضایت ایشان از نظر کیفیت، قیمت و زمان دست یابیم.

پشتیبانی

 

نیاز مشتریان به پشتیبانی محصولات و خدمات مطمئن در کلاس جهانی و تعهد مپنابویلر برای تکمیل زنجیره محصول و خدمات خود، موجب شد که از سال 1389 برنامه های ویژه ای در قالب خدمات مشتریان و خدمات پس از فروش تدوین شود که با اجرای آن گام های بلندی در این راستا برداشته شده است.

هم اکنون باتوجه به واقعی شدن قیمت انرژی و نیاز صنایع مختلف و سرمایه گذاران به افزایش بهره وری و راندمان، توسعه سبد محصولات مپنابویلر به منظور طراحی و تامین انواع بویلرهای بازیافت صنعتی و تولید بخار از حرارت تلف شده صنایع و همچنین بسته های فرایندی به ویژه در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی مورد توجه قرار گرفته است و بخش مهمی از فعالیت-های سال های پیش رو را به خود اختصاص خواهد داد. از این رو با افزایش سبد محصولات گروه مپنا و ورود به حیطه تولید توربین های کلاس F، در سال 1395 قرارداد انتقال تکنولوژی و لیسانس بویلرهای بازیاب حرارتی برای توربین های کلاس F، H و بالاتر را با شرکت CMI بلژیک به امضا رساند

تعهد مدیریت و نیروی انسانی این شرکت به تامین نیازهای واقعی ذی نفعان و حفظ محیط زیست از یک طرف و بهره گیری از سیستم ها و نظام های مدیریتی نوین علمی نوید بخش آینده ای روشن در کسب رضایت و وفاداری مشتریان و توسعه فعالیت های شرکت در بازارهای داخلی و خارجی است