اخبار

اقدامات گسترده شرکت مهندسی و ساخت بویلر و تجهیزات مپنا در جهت مقابله با ویروس کرونا
اپراتور سایت

اقدامات گسترده شرکت مهندسی و ساخت بویلر و تجهیزات مپنا در جهت مقابله با ویروس کرونا

سال 1398 در حالی به پایان رسید که شیوع ویروس کرونا، به عنوان یک بحران جهانی باعث شده تا جهان با ترس و اضطراب دست و پنجه نرم کند. این ویروس با گذشت نزدیک به دو هفته از سال جدید با بیش از 600 هزار مبتلا در هر 7 قاره جهان قربانی می گیرد و طبق آخرین اعلام رسمی دولت، شمار مبتلایان در ایران قریب به 35 هزار نفر و بیش از 2500 مورد فوتی ثبت شده است.
با توجه به تهدید این ویروس برای جامعه، شرکت مهندسی و ساخت بویلر و تجهیزات مپنا بر اساس مسئولیت اجتماعی خود در قبال ذینفعان و همچنین کنترل این بحران، از همان روزهاي نخست اقداماتی را پیش‌بینی و اجرا کرد. در مراحل اولیه شیوع این بیماری در کشور در تاریخ سوم اسفند ماه بود که این شرکت، همسو با ساختار و سیاست‌های مدیریت بحران، کمیته‌ای با عنوان "بهداشت و مقابله با شیوع ویروس کرونا" با هدف وضع قوانین و تصمیمات کلان در این حوزه و متشکل از مدیرعامل شرکت مپنا بویلر و مدیران ارشد مرتبط سازماندهی نمود و هر روزه اقدامات مقتضی جهت کنترل شیوع و آسیب این ویروس را تصویب و اجراء کرده است.
این کمیته تاکنون اقدام به برگزاری جلسات متعددی با این مضمون نموده است، که ماحصل آنها با نظارت کمیته عالی شورای معاونین به کمیته‌ها و واحدهای اجرایی مرتبط، ابلاغ شده است. از جمله مهمترین برنامه‌های این کمیته می‌توان به سیاست‌گذاری و اجرای برنامه‌های مرتبط جهت مقابله با شیوع ویروس، وضع آیین‌نامه و قوانین مواجه با بحران، سازماندهی همکاران، بهره‌گیری از تیم واکنش در شرایط اضطراری، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به منظور انتشار اخبار صحیح و جلوگیری از انتشار شایعات در کلیه‌ی کانال‌های ارتباطی، غربالگری و نظارت علمی بر سلامت همکاران با هدف کنترل ابتلاء و انتشار بیماری در سازمان و تأمین و توزیع تجهیزات بهداشتی نظیر: ماسک و اسپری ضد عفونی کننده با هدف ارتقای بهداشت فردی، شرکتی و افزایش نظافت محیطی به منظور کاهش احتمال آلودگی، اشاره کرد.
اطلاع‌رسانی شفاف و افزایش آگاهی پرسنل در این برهه زمانی یکی از مهمترین اقداماتی بود که می بایست به صورت مستمر و هدف‌مند انجام می‌گرفت. به همین منظور، به صورت روزانه ابلاغ برنامه‌های مراقبتی در دستور کار قرار گرفت که اطلاع رسانی پروتکل‌های پیشگیری و مقابله در سطح سازمان از اهم این اقدامات به شمار می‌رود.
در همین رابطه نیز جهت کنترل شایعات احتمالی، رصد منابع خبری معتبر و اعتبارسنجی آنها در دستور کار تیم ارتباطات و روابط عمومی این شرکت قرار گرفت تا با نشر اخبار و اطلاعات موثق و تبیین آنها در کانال‌های ارتباطی با هدف جلوگیری از ایجاد تشویش اذهان و نگرانی پرسنل گامی موثر برداشته شود که ماحصل آن انتشار بیش از 200 پیام خبری، بهداشتی و فیلم‌های آموزشی در کلیه کانال‌‌های ارتباطی درون و برون سازمانی بوده است.
شرکت مپنابویلر ضمن تلاش بی وقفه به منظور جلوگیری از شیوع این ویروس در میان همکاران و خانواده‌‌های آنها، با تأمین تجهیزات بهداشتی، سعی نمود تا سلامت روان و آسودگی خاطر آنان را نیز در محیطی پاک حفظ نماید. از این رو ضمن اطلاع‌رسانی شفاف و افزایش آگاهی همکاران، به شناخت وضع موجود و میزان ریسکی که افراد در آن قرار دارند، پرداخت. در همین ارتباط، غربالگری و نظارت علمی بر سلامت همکاران، در دستور کار قرار گرفت و فرم‌های خوداظهاری سلامت تهیه و با مشارکت کلیه‌ی همکاران تکمیل شد.
استخراج شاخص ریسک خطر ابتلا به بیماری میان همکاران و اولویت‌بندی جهت نظارت بر رفت و آمد پرسنل به سازمان از دیگر اقداماتی بود که در این حوزه صورت گرفت که در این رابطه جهت کاهش حضور همکاران، مشاغل سازمانی به چهار دسته حضوری، شیفت‌کاری، دورکاری و مرخصی تقسیم شد و در ادامه نیز روند غربالگری، سنجش روزانه تب و معاینه کلیه همکاران (2 بار در روز)، رانندگان و کلیه‌ی مراجعین به شرکت، لغو اثر انگشت ثبت کارکرد در بدو ورود به شرکت در دستور کار قرار گرفت.
علیرغم گستره بالای کاری شرکت مپنا بویلر در کل کشور و ضرورت مأموریت‌های مکرر همکاران به شهرهای مختلف، دستورات مقتضی برای لغو و یا مدیریت مأموریت‌ها به شهرهای پر خطر ابلاغ و همکاران عازم به مأموریت‌ها نیز از تجهیزات مخصوص بهره‌مند شدند.
همچنین شرکت مپنا بویلر تلاش گسترده‌ای جهت تأمین تجهیزات مورد نیاز به منظور ارتقاء بهداشت افراد انجام داد و با تامین و توزیع رایگان تجهیزات بهداشت فردی ویژه پرسنل و خانواده‌های آنان شامل: ماسک، مواد ضد عفونی کننده دست و سطوح و ... رسالت خود را برای مقابله با ویروس کرونا انجام داد.
از عمده اقدامات دیگر می توان به ضدعفونی نمودن ناوگان حمل و نقل و ترابری شرکت مپنابویلر، طی دو نوبت به صورت روزانه و نیز ضد عفونی شدن روزانه آسانسورها، عابر بانک ها و مبادی ورودی و داخلی شرکت اشاره نمود.
دستورالعملی نیز به منظور بازگشت همکاران به محل کار در سال جدید و رسیدگی به افراد مشکوک به بیماری نیز تدوین و لازم الاجرا شد. در قالب این دستورالعمل، نحوه گزارش‌دهی بیماری همکاران به سازمان، معاینات مورد نظر و نحوه بازگشت ایمن به محل کار تشریح و ابلاغ شده است. امید است با رفتار مسئولانه و همدلی کلیه افراد و سازمان ها بتوانیم به زودی ریشه کن شدن این دشمن مشترک بشریت را جشن بگیریم.

مطلب قبلی طراحی، تامین و ساخت پروژه WTP نیروگاه زنجان 2
مطلب بعدی بازگشت به کار همکاران شرکت مپنابویلر در سال جدید
Print
420 رتبه بندی این مطلب:
5/0
3رأی موافق 0رأی مخالف
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته