معرفی

شرکت مهندسی و ساخت بویلر و تجهیزات مپنا، شرکتی است دانش بنیان و توانمند که در زمینه طراحی، تامین، ساخت، نصب و راه‌اندازی انواع بویلرهای بازیافت حرارتی/ تولید همزمان برق و حرارت (CHP)، واترتیوب (پکیج/ صنعتی/ نیروگاهی) و تجهیزات جانبی مرتبط در بخش‌های نیرو، نفت و گاز، پتروشیمی، آب و سایر صنایع در بازارهای داخلی و خارجی به صورت EP و EPC فعالیت می‌کند. این شرکت بر اساس اعتقاد به مسئولیت‌های اجتماعی، اقدام به ارزش آفرینی برای کلیه ذینفعان نموده و پاسخگویی اجتماعی، پویایی اقتصادی و پایداری زیست‌محیطی را سرلوحه فعالیت‌های خود در جهت توسعه پایدار قرار داده است و در راستای منافع ملی گام برمی‌دارد. در راستای سیاست‌های کشور و اهداف برنامه‌های توسعه در زمینه طراحی و ساخت بویلرهای بازیافت حرارتی (HRSG) در سال 1382 قرارداد انتقال دانش فنی با شرکت DOOSAN کره جنوبی منعقد شد و با اتکا به آن تاکنون بیش از 160 دستگاه بویلر بازیافت حرارتی مورد بهره‌برداری یا در دست اجرا قرارگرفته است. همچنین درحوزه بویلرهای صنعتی همکاری‌های انجام شده با شرکت‌های Macci ایتالیا و Thermodesign کانادا به فناوری طراحی، تولید، نصب و راه‌اندازی بویلرهای صنعتی دست یافته و تاکنون بیش از 40 دستگاه بویلر  مورد بهره‌برداری یا در دست اجرا مشتریان قرارگرفته است. به منظور برآورده ساختن نیازهای جدید بازار برق، این شرکت در سال 1395 قراردادی را جهت انتقال تکنولوژی و لیسانس بویلرهای بازیافت حرارتی با ظرفیت بالا جهت نصب در پایین دست توربین‌های گاز کلاس H،F و بالاتر با شرکت صاحب نام John Cockerill (CMI) بلژیک منعقد کرد.

همچنین این شرکت در حوزه تامین آب شرب و صنعتی، طراحی، تامین، ساخت، نصب و راه‌اندازی سیستم‌های پیش تصفیه، تصفیه و شیرین‌سازی با فناوری‌های غشایی از جمله RO و EDI را نیز در گروه مپنا برعهده داشته و آمادگی ارائه پیشنهاد رقابتی به مشتریان را در این زمینه داراست.


اهمیت و جایگاه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی موجب شد تا پروژه‌های متعددی در زمینه تامین بخار و یوتیلیتی برای این صنایع توسط مپنابویلر به صورت EP و EPC اجرا شود.

ساخت تجهیزات بویلر تا اوایل سال 1389 عمدتاً از طریق برون‌سپاری و استفاده از توان و ظرفیت پیمانکاران داخلی و در چارچوب سیستم منسجم مدیریت و نظارت بر تامین کنندگان مپنابویلر صورت می‌پذیرفت. بر اساس رویکرد جدید شرکت از اوایل سال 1389، با الحاق کارخانه‌ای در نزدیکی شهر تهران، امکان ساخت بخش‌های حساس بویلر و سایر محصولات توسط این شرکت فراهم شد تا به افق‌های جدیدی در زمینه پاسخگویی به نیاز مشتریان و کسب رضایت ایشان از نظر کیفیت، قیمت و زمان دست یابیم.

پشیبانی محصول

پشتیبانی

 

نیاز مشتریان به پشتیبانی محصولات و خدمات مطمئن در کلاس جهانی و تعهد مپنابویلر برای تکمیل زنجیره محصول و خدمات خود، موجب شد که از سال 1389 برنامه‌های ویژه‌ای در قالب خدمات مشتریان و خدمات پس از فروش تدوین شود که با اجرای آن گام‌های بلندی در این راستا برداشته شده است.

هم اکنون باتوجه به واقعی شدن قیمت انرژی و نیاز صنایع مختلف و سرمایه گذاران به افزایش بهره‌وری و راندمان، توسعه سبد محصولات مپنابویلر به منظور طراحی و تامین انواع بویلرهای بازیافت صنعتی و تولید بخار از حرارت تلف شده صنایع و همچنین بسته‌های فرایندی به ویژه در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی مورد توجه قرار گرفته است و بخش مهمی از فعالیت‌های سال‌های پیش رو را به خود اختصاص خواهد داد. از این رو با افزایش سبد محصولات گروه مپنا و ورود به حیطه تولید توربین های کلاس F، در سال 1395 قرارداد انتقال تکنولوژی و لیسانس بویلرهای بازیاب حرارتی برای توربین‌های کلاس F، H و بالاتر را با شرکت John Cockerill (CMI) بلژیک به امضا رساند.

تعهد مدیریت و نیروی انسانی این شرکت به تامین نیازهای واقعی ذی‌نفعان و حفظ محیط زیست از یک طرف و بهره‌گیری از سیستم‌ها و نظام‌های مدیریتی نوین علمی نوید بخش آینده‌ای روشن در کسب رضایت و وفاداری مشتریان و توسعه فعالیت‌های شرکت در بازارهای داخلی و خارجی است.