معرفی

شرکت مهندسی و ساخت بویلر و تجهیزات مپنا، شرکتی است توانمند که در زمینه طراحی، تامین، ساخت، نصب و راه‌اندازی انواع بویلرهای بازیافت حرارتی/ تولید همزمان برق و حرارت (CHP)، واترتیوب (پکیج/ صنعتی/ نیروگاهی) و تجهیزات جانبی مرتبط در بخش‌های نیرو، نفت و گاز، پتروشیمی، آب و سایر صنایع در بازارهای داخلی و خارجی به صورت EP و EPC فعالیت می‌کند. این شرکت بر اساس اعتقاد به مسئولیت‌های اجتماعی، اقدام به ارزش آفرینی برای کلیه ذینفعان نموده و پاسخگویی اجتماعی، پویایی اقتصادی و پایداری زیست‌محیطی را سرلوحه فعالیت‌های خود در جهت توسعه پایدار قرار داده است و در راستای منافع ملی گام برمی‌دارد. در راستای سیاست‌های کشور و اهداف برنامه‌های توسعه در زمینه طراحی و ساخت بویلرهای بازیافت حرارتی (HRSG) در سال 1382 قرارداد انتقال دانش فنی با شرکت DOOSAN کره جنوبی منعقد شد و با اتکا به آن تاکنون بالغ بر 151 دستگاه بویلر بازیافت حرارتی مورد بهره‌برداری یا در دست اجرا قرارگرفته است. همچنین درحوزه بویلرهای صنعتی همکاری‌های انجام شده با شرکت‌های Macci ایتالیا و Thermodesign کانادا به فناوری طراحی، تولید، نصب و راه‌اندازی بویلرهای صنعتی دست یافته و تاکنون 42 دستگاه بویلر تحویل و مورد بهره‌برداری مشتریان قرارگرفته است. به منظور برآورده ساختن نیازهای جدید بازار برق، این شرکت در سال 1395 قراردادی را جهت انتقال تکنولوژی و لیسانس بویلرهای بازیافت حرارتی با ظرفیت بالا جهت نصب در پایین دست توربین‌های گاز کلاس H،F و بالاتر با شرکت صاحب نام John Cockerill (CMI) بلژیک منعقد کرد.

همچنین این شرکت در حوزه تامین آب شرب و صنعتی، طراحی، تامین، ساخت، نصب و راه‌اندازی سیستم‌های پیش تصفیه، تصفیه و شیرین‌سازی با فناوری‌های غشایی از جمله RO و EDI را نیز در گروه مپنا برعهده داشته و آمادگی ارائه پیشنهاد رقابتی به مشتریان را در این زمینه داراست.


اهمیت و جایگاه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی موجب شد تا پروژه‌های متعددی در زمینه تامین بخار و یوتیلیتی برای این صنایع توسط مپنابویلر به صورت EP و EPC اجرا شود.

ساخت تجهیزات بویلر تا اوایل سال 1389 عمدتاً از طریق برون‌سپاری و استفاده از توان و ظرفیت پیمانکاران داخلی و در چارچوب سیستم منسجم مدیریت و نظارت بر تامین کنندگان مپنابویلر صورت می‌پذیرفت. بر اساس رویکرد جدید شرکت از اوایل سال 1389، با الحاق کارخانه‌ای در نزدیکی شهر تهران، امکان ساخت بخش‌های حساس بویلر و سایر محصولات توسط این شرکت فراهم شد تا به افق‌های جدیدی در زمینه پاسخگویی به نیاز مشتریان و کسب رضایت ایشان از نظر کیفیت، قیمت و زمان دست یابیم.

پشتیبانی

 

نیاز مشتریان به پشتیبانی محصولات و خدمات مطمئن در کلاس جهانی و تعهد مپنابویلر برای تکمیل زنجیره محصول و خدمات خود، موجب شد که از سال 1389 برنامه‌های ویژه‌ای در قالب خدمات مشتریان و خدمات پس از فروش تدوین شود که با اجرای آن گام‌های بلندی در این راستا برداشته شده است.

هم اکنون باتوجه به واقعی شدن قیمت انرژی و نیاز صنایع مختلف و سرمایه گذاران به افزایش بهره‌وری و راندمان، توسعه سبد محصولات مپنابویلر به منظور طراحی و تامین انواع بویلرهای بازیافت صنعتی و تولید بخار از حرارت تلف شده صنایع و همچنین بسته‌های فرایندی به ویژه در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی مورد توجه قرار گرفته است و بخش مهمی از فعالیت‌های سال‌های پیش رو را به خود اختصاص خواهد داد. از این رو با افزایش سبد محصولات گروه مپنا و ورود به حیطه تولید توربین های کلاس F، در سال 1395 قرارداد انتقال تکنولوژی و لیسانس بویلرهای بازیاب حرارتی برای توربین‌های کلاس F، H و بالاتر را با شرکت John Cockerill (CMI) بلژیک به امضا رساند.

تعهد مدیریت و نیروی انسانی این شرکت به تامین نیازهای واقعی ذی‌نفعان و حفظ محیط زیست از یک طرف و بهره‌گیری از سیستم‌ها و نظام‌های مدیریتی نوین علمی نوید بخش آینده‌ای روشن در کسب رضایت و وفاداری مشتریان و توسعه فعالیت‌های شرکت در بازارهای داخلی و خارجی است.