اخبار

بازدید رئیس جمهور از دستاوردهای گروه صنعتی مپنا در روز کارگر
اپراتور سایت

بازدید رئیس جمهور از دستاوردهای گروه صنعتی مپنا در روز کارگر

همزمان با یازدهم اردیبهشت و گرامیداشت روز کارگر، رئیس جمهور از دستاوردهای گروه مپنا بازدید کرد.

سید ابراهیم رئیسی با همراهی عباس علی آبادی مدیرعامل گروه مپنا، از نمایشگاه دستاوردهای فناورانه مپنا در بخش نیروگاه‌های حرارتی و تجدیدپذیر، نفت و گاز، حمل و نقل ریلی، سرویس و تعمیرات اساسی، موتورهای هوایی، برقی‌سازی خودرو، هوشمندسازی، صنایع انرژی‌بر، بهداشت، آب و … نیز بازدید کرد.

در این بازدید سید ابراهیم رئیسی از مرکز پایش نیروگاهی، راهکارهای دانش بنیان گروه مپنا در حوزه انقلاب صنعتی چهارم با نام مپنامایند تشریح شد. مپنامایند راهکاری جهت جمع‌آوری، ذخیره‌سازی و مدیریت برخط داده‌ها است. اتصال نیروگاه‌ها و سایر صنایع به این پلتفرم و اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی و پردازش کلان‌داده‌ها منجر به افزایش بهره‌وری و راندمان در صنایع خواهد شد.

در ادامه این مراسم، رئیس جمهور در حضور جمعی از کارگران کشور، ضمن تجلیل از تلاش، دلسوزی و خلاقیت کارگران در امر تولید، دستاوردهای گروه صنعتی مپنا را مایه مباهات کشور و موجب ارتقای قدرت کشور دانست و گفت: از این‌ همه تلاش پرثمر در مپنا کمال امتنان را دارم؛ اما مطمئنم که می‌شود تلاش‌ها را بیشتر کرد. به دست شما می‌شود کارهای بزرگتری انجام شود، چراکه کارهای بزرگ توسط انسان‌های بزرگ انجام می‌شود که نه تنها در کشور بلکه در سطح منطقه و جهان نیز قابل عرضه و افتخار است.

او  با اشاره به بازدید از نمایشگاه دستاوردهای فناورانه گروه مپنا گفت: دیدن محصولات و دستاوردهای گروه مپنا بسیار افتخارآمیز و مایه مباهات کشور و تلفیقی از دقت، تلاش، خلاقیت و علم و فناوری است که باعث تولید و ارتقای قدرت کشور می‌شود.

رئیسی با بیان اینکه شرکت مپنا با ضمیمه کردن دانایی به توانایی زمینه کار دانش‌بنیان در کشور را فراهم کرده است، افزود: زنجیره‌های تولید مرتبط با این شرکت همگی باید فعال شوند تا محصولات آن معطل یا ناقص نماند.

​ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به محصولات داخلی‌سازی‌شده در گروه مپنا خاطرنشان کرد: افرادی که در مجموعه صنعتی مپنا به تولید و تلاش مشغولند قدر خود را بدانند و ما هم باید قدر این کارهای بزرگ را بدانیم.

رئیس جمهور همچنین به تکمیل زنجیره کاری گروه‌های صنعتی اشاره کرد و افزود: در این نوع شرکت‌های بزرگ صنعتی باید زنجیره ارزش کامل تولید شکل گیرد. صنایع بالادستی و پایین دستی زنجیره‌ای به هم می‌پیوندند و ارزش افزوده‌ای تولید می‌کنند که قابل توجه و مهم است.

شایان ذکر است در مراسم روز جهانی کارگر که به میزبانی گروه مپنا در استان البرز برگزار شد، سی و چهارمین جشنواره امتنان از کارگران نخبه گروه‌های کاری و واحدهای نمونه با حضور رئیس جمهور، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل گروه مپنا و با تقدیر از کارگران مبتکر و نمونه و واحدهای کاری برتر کشور به کار خود پایان داد.​

مطلب قبلی درخشش شرکت مپنابویلر در بیستمین همایش تعالی سازمانی
مطلب بعدی اعلام آمادگی گروه مپنا برای همکاری در حوزه‌های مختلف صنعتی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :

364 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
0رأی موافق 0رأی مخالف

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر