اخبار

گواهی تحویل دائم بویلرهای واحد اول نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم اخذ شد
اپراتور 2

گواهی تحویل دائم بویلرهای واحد اول نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم اخذ شد

واحد اول بخار نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم، در تاریخ ۱۳۹۷/۱/۲۶ با شبکه سراسری برق سنکرون شد و در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ گواهی تحویل دائم آن اخذ گردید.

نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم با ظرفیت اسمی ۱۴۴۰ مگاوات در کیلومتر ۲۷ جاده جهرم به شیراز، در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار واقع شده است. این نیروگاه شامل ۶ واحد گازی V94.2 هریک به ظرفیت ۱۵۹ مگاوات و سه واحد بخار هریک به ظرفیت ۱۶۰ مگاوات می باشد که واحد اول بخار در فروردین ۹۷ و واحد دوم بخار در اردیبهشت ۹۸ به شبکه سراسری برق کشور متصل شده و در حال بهره برداری می باشد.

بنابر برنامه زمان بندی، پیش‌بینی می‌شود واحد سوم بخار در شهریورماه سال جاری مورد بهره‌برداری و تولید تجاری برق قرار گیرد.

ظرفیت اسمی هر یک از این واحدها ۱۶۰ مگاوات و در کل به ازای سه واحد برابر ۴۸۰ مگاوات به ارزش سرمایه ۳۷۵ میلیون یورو است. با بهره‌برداری از واحد‌های بخار نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم علاوه بر تامین و افزایش ظرفیت تولید این مقدار انرژی الکتریکی‌، شاهد اثرت مثبت زیست محیطی و کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای و کاهش مصرف سوخت خواهیم بود.

مطلب قبلی دستگاه مکانیزه پیش‌گرم و تنش‌زدایی تجهیزات نیروگاهی ساخت شرکت مپنابویلر در میان طرح‌های برتر کشوری جشنواره امتنان قرار گرفت
مطلب بعدی بازدید وزیر صمت از کارخانه فینینگ و فرمینگ شرکت مپنابویلر

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :

870 رتبه بندی این مطلب:
5/0
0رأی موافق 0رأی مخالف
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته