اخبار

طراحی و تولید انواع سایلنسرهای بخار در شرکت مپنا بویلر
اپراتور سایت

طراحی و تولید انواع سایلنسرهای بخار در شرکت مپنا بویلر

شرکت مپنابویلر در راستای تکمیل سبد محصولات خود در پروژه‌های نفت و گاز و همچنین نیروگاه، موفق شد تمام مراحل طراحی، تحلیل و ساخت سایلنسرهای بخار را با موفقیت پشت سر بگذارد.

متخصصان این شرکت با تحلیل ساختار دو نوع سایلنسر Close type  و  Open type، موفق به طراحی و ساخت انواع مختلف سایلنسر مورد نیاز خطوط بخار، بویلرهای بازیاب حرارتی( کلاس E و F ) و بویلرهای صنعتی شدند.

سایلنسر بخار یا صدا خفه کن، نوع خاصی از صدا خفه کن ها است که آلودگی صوتی ایجاد شده به دلیل خروج بخار به اتمسفر را کاهش می دهد. تولید صدا در این شرایط ناشی از افزایش سرعت بخار به واسطۀ کاهش فشار آن از فشار کاری به فشار اتمسفر است که با نصب سایلنسر بخار به میزان قابل توجهی می توان این آلودگی صوتی را کاهش داد.

از سایلنسر بخار برای کاهش صدا در جریان خروجی بخار از شیر اطمینان و سایر تجهیزات و پایپینگ که بخار را با دبی و فشار بالا تخلیه می کند استفاده می شود. سایلنسر بخار برای تقلیل شدت صدا و کاهش انرژی صوتی در فاصله مد نظر کارفرما از منبع تولید آلودگی صوتی طراحی و ساخته می شود.

براساس این گزارش، هر سایلنسر متناسب با شرایط خاص پروژه طراحی و ساخته می شود و دبی، فشار و دمای بخار در طراحی آن اثر گذار است. مضاف بر آن، سطح مجاز آلودگی صوتی پس از نصب سایلنسر، شرایط نصب آن و قطر و سایز لوله ای که سایلنسر به آن متصل می شود در طراحی آن موثر است.

این گزارش می افزاید: از اولین سایلنسر نوع Close Type طراحی و ساخته شده شرکت مپنا بویلر، مطابق با استاندارد های معتبر بین المللی، در یکی از پروژ های نیروگاهی بهره برداری شد و سایلنسر نوع Open Type نیز به زودی در پروژه دیگری استفاده خواهد شد.

پیش از این، بسته به فناوری و نوع سایلنسر، تأمین آنها از سازندگان داخلی یا خارجی انجام می شد که با توجه به عملکرد مناسب و گذراندن موفق آزمون های عملکردی، طراحی و ساخت سایلنسر به سبد محصولات شرکت مپنابویلر اضافه شده و در برنامه ساخت قرار گرفته است.

خاطرنشان می شود: در حال حاضر با توجه به دانش فنی، تجهیزات، امکانات و توانمندی ایجاد شده در شرکت مپنا بویلر، امکان تحلیل صحیح Noise و دستیابی دقیق به میزان دسیبل استاندارد مورد درخواست کارفرما، وجود دارد.

مطلب قبلی دریافت گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت تجهیزات پزشکی بر اساس استاندارد ISO 13485:2016
مطلب بعدی بیش از 100 میلیارد ریال صرفه اقتصادی از محل پیشنهادهای کمی پرسنل مپنا بویلر

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :

388 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
1رأی موافق 0رأی مخالف
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته